weightloss

Ready, set… What? (ENG/SK)

(ENG) It is that time of the year when we are all ready to become someone new. Maybe except for the people that are a little bit more realistic and do not set any goals. New year, new me. The same old story. But! This time it’s different. Why?

I have already started to work on myself ahead. I am not too far, but it still counts. It could be any month between September and December. I do not remember exactly. But what do I remember? That feeling that I can do it. Many of us take these last two years as wasted time. Yeah, me too. It was a tough time, and it still is. But I would lie if I try to tell you that I have not learned anything, especially about myself.

It is not any surprise that one of my big goals is to lose weight. It is probably one of the most favorite/used goals. Because I do not need to lose just a few pounds, it is a massive change in my lifestyle. I do not want only to lose weight. I want to change my life from the ground. Rebuild my foundations.

It is also one of the reasons why I came back to blogging. It is fun to work on myself, document everything, and share it with people going through the same problems. Or they are at least a little bit curious about this type of stuff.

****

(SK) Je tu ten čas roka. Keď sme všetci pripravení stať sa niekým novým. Možno okrem ľudí, ktorí sú trošku realistickejší a neurčujú si žiadne predsavzatia. Nový rok, nové ja. Stará známa pesnička. Ale! Tento raz je to iné. Prečo?

Začala som na sebe pracovať v predstihu. Nie som príliš napred, ale aj tá troška sa počíta. Mohol byť ktorýkoľvek mesiac medzi Septembrom až Decembrom, nepamatám si presne. Čo si však pamätám je ten pocit. Pocit, že to zvládnem. Mnohí z nás berú posledné dva roky ako premárnený či stratený čas. Ja tiež. Bolo to tažké obdobie a stále je. Ale klamala by som, ak by som tvrdila, že som sa nič nenaučila. Najmä o sebe samej.

Zrejme vás neprekvapí, že jedným z mojich veľkých cieľov je schudnúť. Je to snáď jedno z najobľúbenejších/najpoužívanejších predsavzatí. Vzhľadom na to, že nepotrebujem schudnúť len zopár kíl, ide pre mňa o obrovskú zmenu životného štýlu. Chcem nielen schudnúť, ale zmeniť svoj život od základov. Zbúrať staré, postaviť nové.

Je to jeden z dôvodov prečo sa po rokoch vraciam k blogovaniu. Je úžasné pracovať na sebe, všetko si dokumentovať a zároveň svoje kroky zdieľať s ľuďmi, ktorí si prechádzajú rovnakými problémami, alebo ich aspoň trošku zaujíma.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s