Knihy

Chodba hrôzy (SK)

Chodba hrôzy ma upútala najmä svojim názvom a vzhľadom na to, že som veľký fanúšik napínavých príbehov, rozhodla som sa jej dať šancu. Kniha je mojou prvotinou z dielne autorky Andrey Rimovej a preto som nevedela čo očakávať. Od začiatku vás možno poteší veľmi jednoduchý štýl písania nad ktorým si nebude potrebné lámať hlavu a preto je to ideálny adept na čítanie pred spaním. Bohužiaľ, nie len preto.

Dej sa zameriava na hlavnú hrdinku menom Alexandra, častejšie však nazývanou Saša, ktorá si v minulosti prešla nejedným traumatickým zážitkom a stále sa s tým snaží vyrovnať. Jej pomerne pokojný a rutinný život naruší kamarátka z detstva vďaka ktorej sa opäť prebudí k životu a dokonca spozná nového muža. Návrat do minulosti však neprinesie len príjemné spomienky. Vynoria sa staré krivdy a tajomstvá, ktoré je najvyšší čas doriešiť.

Prvá vec, ktorú musím spomenúť, sú Sašine dialógy s kamarátkou. Nikdy by som si nedovolila znevažovať prácu akéhokoľvek spisovateľa, ale tieto rozhovory pôsobili strojene, zdĺhavo, silene, melodramaticky… Nevedela som sa dočkať, kedy jedna z nich konečne celý rozhovor ukončí a dej sa tak zameria na niečo zaujímavejšie. Bohužiaľ, keď sa Saša nerozprávala s kamarátkou, riešila zaláskovanú komunikáciu s novým priateľom. Občas sa objavila pasáž v ktorej sme sa konečne približovali k pointe celej knihy, odhaľovali spolu s hlavnou hrdinkou záhadu okolo minulosti a úmrtia jej matky a …. potom sme sa zasa raz vrátili k nude v podobe dokonalého priateľa.

S napätím som očakávala zápletku, ktorá na seba dávala čakať akosi pridlho. Takmer trištvrte knihy čítate len romantický príbeh o dokonalom mladom páre, ktorý je občas prerývaný smútkom nad stratou matky. Po neviem koľkom rozhovore hlavnej hrdinky s malou dcérou najlepšej kamarátky (jedno sladké slovo sem, druhé tam) som mala chuť kričať, pretože sa v knihe vlastne nič nedialo. Samotná chodba hrôzy sa objavila až na posledných stranách a celkovo záver príbehu pôsobil uponáhľane. Akoby autorka zabudla akú knihu vlastne píše a na tento fakt si spomenula až pri posledných dvadsiatich stranách. Čo je škoda, pretože nápad, respektíve pozadie smrti matky hlavnej postavy, bol zaujímavý a ak by bol spracovaný inak, kniha by pôsobila oveľa lepšie. Nehovoriac o tom, že v podstate polovicu knihy je vám jasné kto je vrah.

Nepochybujem o tom, že autorka je vo svojej práci skvelá a možno som len narazila na jej slabšie dielo, ale bohužiaľ sme si nesadli a k jej knihám sa neplánujem vrátiť.

Moje hodnotenie? 2,5/5

Čítali ste už Chodbu hrôzy? Prípadne akúkoľvek knihu tejto autorky? Budem rada, keď sa so mnou podelíte o váš názor.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s